středa 28. března 2018

Charlie Chaplin a skutečně milovat sám sebe

Dostala jsem dárek. Vyznání Charlieho Chaplina, jak začal skutečně milovat sám sebe. Chci se o to podělit, ať nekoho provází tato slova na cestě k dospělosti. Jsou inspirací.
"Když jsem začal skutečně milovat sám sebe, dokázal jsem poznat, že psychická bolest a utrpení je pro mě jen varováním, abych nežil proti své vlastní pravdě. Dnes vím, že se tomu říká být pravdivý.
Když jsem začal skutečně milovat sám sebe,pochopil jsem, jak moc druhého zahanbuje, když mu vnucuji svá přání, ačkoli vím, že na to není vhodná doba, ani na to ten člověk není připravený, i kdybych tím dotyčným byl já sám. Dnes vím, že se tomu říká sebeúcta.
 Když jsem začal skutečně milovat sám sebe, přestal jsem toužit po jiném životě a dokázal vidět, že všechno kolem je výzvou k růstu. Dnes vím, že se tomu říká zralost.
 Když jsem začal skutečně milovat sám sebe, pochopil jsem, že vždycky a při každé příležitosti jsem ve správný čas na správném místě a že všechno, co se děje, je správné. Od té doby jsem mohl být klidný. Dnes vím, že se tomu říká vyrovnanost.
 Když jsem začal skutečně milovat sám sebe, přestal jsem se okrádat o volný čas a dělat velkolepé plány do budoucna. Dnes dělám jen to, co mě baví a působí mi radost, co miluji a co potěší mé srdce. Dělám to po svém a svým vlastním tempem. Dnes vím, že se tomu říká poctivost.
 Když jsem začal skutečně milovat sám sebe,zbavil jsem se všeho, co pro mě nebylo zdravé. Jídla, lidí, věcí, a především toho, co mě neustále stahovalo dolů, pryč ode mě samotného. Dnes vím, že se tomu říká sebeláska.
 Když jsem začal skutečně milovat sám sebe, přestal jsem chtít mít vždycky pravdu. Tak jsem se méně často mýlil. Dnes vím, že se tomu říká být prostý.

Když jsem začal skutečně milovat sám sebe, nechtěl jsem už dál žít minulostí a starat se o budoucnost. Teď žiji už jenom v tomto okamžiku, kde se koná všechno. Tak dnes prožívám každý den a říkám tomu důkladnost.
Když jsem začal skutečně milovat sám sebe, uvědomil jsem si, že ze mě mé myšlení může udělat chorého a ubohého člověka. Když jsem však povolal na pomoc sílu svého srdce, dostal rozum významného partnera. Dnes vím, že se tomu říká moudrost srdce.
Nemusím se už obávat sporů, konfliktů a problémů se sebou samým i s ostatními, protože i hvězdy ve vesmíru se někdy srazí a vzniknou tak nové světy. Dnes vím, že to je život."
Charlie Chaplin, 16.4.1959

Dobrou noc. Cantadora

Žádné komentáře:

Okomentovat