pondělí 14. září 2015

surrealistický zážitek


Neděle. Krásny den, sluníčko, procházka v Grébovce, altán, ochutnávka burčáku. Setkání s kamarádkou, souznění v tématech a blízkost dvou žen, které mají pochopení pro své příběhy  a životní cestu. Tak jsem prožívala včerejšek. Pak jsme se rozloučili. Bylo krásně teplo, tak jsem se rozhodla jít pěšky přes Vinohrady. Na rozhraní Vršovic a Vinohrad jsem na téměř prázdné ulici nečekaně  zažila surrealistický pocit. Je to pravda co vidím? Oproti mě si kráčela třicetiletá mladá žena, blondýna, hezký obličej, v ruce držela nějaké kousky oblečení, na nohách letní sandálky. Mladá žena byla úplně nahá. Krásné tělo. Kráčela přirozeně, krok za krokem zvedala ladně nohy.
Šla jsem taky dál. Ani jsem se neotočila, Ale: Co to bylo? Je v pořádku? Je mimo? Jsem v pořádku já? Jsem mimo já?
V noci se mi pak zdálo, že padám do bazénu, cítím, že jsem nahá. Zachrání mě muž, s úlevou se koukám, že mám plavky. Symbol nahoty ve snu znamená úplné otevření, "přání snícího odstranit svůj zevnějšek, personu, odhodit veškerou přetvářku a být pro změnu sám sebou.."(citace z Lexikonu snů od T. Chetwynda). Ve snu s vlastní nahotou (podle kontextu snu) může být odhalen strach, obavy, nejistoty, stud z odkrytí toho, jaký/á jsem, kvůli odsouzení a nepřijetí ostatními. Můj sen byl uklidňující, mezi mnou a mužem je hranice, nemusím jít na kost v odhalování sama sebe a i tak se mi dostává pomoci. Jak úlevné....
Tento týden jsem viděla ve zprávách muže, který se nahý procházel náměstím a včera jsem něco podobného zažila taky. Vzrůstá počet lidí, kteří se potřebují odhalovat, ale nepoznají jiné možnosti k přijetí sama sebe? Co si myslíte vy?

Dobrou noc a hezké sny. CantadoraŽádné komentáře:

Okomentovat